Ledige praktikpladser

 

 

Her kan du se en liste over ledige praktikpladser. Udover at søge de ledige stillinger kan du også
henvende dig uopfordret til en glarmestervirksomhed, der er praktikpladsgodkendt.

Firma

Adresse

Tlf

Mail

Web

Kontakt

Sjælland
Frese og Søn A/S Kattesundet 6 – 1458 København K 33144139 lasse@frese.as frese.as Lasse Witthøft
Glarmestre Snoer og Sønner  Lærkevej 17 – 2400 København NV  38340311  hl@snoer.dk  snoer.dk Torben Snoer
Glarmester Anders Pedersen Hellerupvej 4 – 2900 Hellerup 39620766 anders@glarmesterandes.dk glarmesteranders.dk Anders Pedersen
Glarmester Henrik & Bent Hellerupvej 15A – 2900 Hellerup 39404850 glarmester@henrikogbent.dk henrikogbent.dk Henrik Normind
J. Jensen & Søn A/S Bybjergvej 3 – 3060 Espergærde 49132074 jj@glarmester-jensen.dk glarmester-jensen.dk Jens Juul
Glarmesteren i Frederiksværk ApS Krudtværksalleen 25B – 3300 Frederiksværk 47724248 per@glarmester-soerensen.dk glarmestersorensen.dk Per Sørensen
Nordsjællands Vinduesservice ApS Præstemosevej 11 – 3480 Fredensborg 48480846 dh@nvsglas.dk nvsglas.dk Dennis Hornbo
Karl E-Glas Hersegade 14 – 4000 Roskilde 46361528 torben@karl-e.dk karl-e.dk Torben Nielsen
MS Glas Rugvænget 13 – 4100 Ringsted 57610171 glarmester@msglas.dk msglas.dk Helle Berger
ApS Korsør Glarmesterforretning Halsskovvej 46 – 4220 Korsør 58371719 info@korsoerglarmester.dk korsoerglarmester.dk Lasse Christiansen
Glarmester Kim Rørdam Stejlhøj 28 – 4400 Kalundborg 59511909 mail@kimroerdam.dk kimrørdam.dk Kim Rørdam
Fyn
Redtz Glas og Facade Niels Bohrs Alle 181 – 5220 Odense SØ 66147913 morten@redtz.dk redtz.dk Morten Redtz
Alufabrikken Stenhuggervej 2 – 5471 Søndersø 64891375 hoe@alufabrikken.dk alufabrikken.dk Henrik Østerhaab
Jylland
Multiglas ApS Hedelandsvej 15 – 7400 Herning  97123757 kontakt@multiglas.dk multiglas.dk Jørgen Mulvad
Glas & Rammer ApS Merkurvej 4D – 7430 Ikast 97151251 info@glasogrammer.dk glasogrammer.dk Steen Clausen
Anders Glarmester Hjejlevej 2 – 7480 Vildbjerg 97132613 andersglarmester1@mail.dk andersglarmester.dk Anders Nielsen
Eiler Thomsen Alufacader Ivar Lundgaards Vej 25 – 7500 Holstebro 97414188 jj@et-alu.dk Jimmy Storbank
Glas Silkeborg Bergsøevej 1 – 8600 Silkeborg 70226040 jpj@glasilkeborg.dk glassilkeborg.dk J.P. Jensen
Fjelsø Entreprise A/S Testrupvej 5 – 9620 Aalstrup 87509200 dn@fjelso.dk fjelso.dk Daimi Nielsen
Glarmester Bertelsens Eftf ApS Håndværkervej 10 – 9700 Brønderslev 98825600 info@bertelsen-eftf.dk bertelsen-eftf.dk Henrik Bækhøj