Ledige praktikpladser

 

 

Her kan du se en liste over ledige praktikpladser – opdateret den 3. oktober 2019. Udover at søge de ledige stillinger kan du også
henvende dig uopfordret til en glarmestervirksomhed, der er praktikpladsgodkendt.

Firma

Adresse

Tlf

Mail

Web

Kontakt

 Sjælland
Frese & Søn A/S  Kattesundet 16 – 1458 København K  33144139  lasse@frese.as  frese.as  Lasse Witthøfft
 Glarmesterfirmaet Worm A/S  Bülowsvej 4 – 1870 Frederiksberg C  33314053  henrik@wormglas.dk  wormglas.dk  Henrik Sillemann
Glarmester Jørgen Nielsen ApS Århusgade 50 – 2100 København Ø 35380378 glarmester-jn@os.dk glarmester-jn.dk Jesper Holst
Schlæger A/S Skovlunde Byvej 18 – 2740 Skovlunde 44848888 schlager@44848888.dk schlæger.dk  Steen Nielsen
LE Glas ApS Vadstrupvej 77 – 2880 Bagsværd 31343042 info@leglas.dk leglas.dk Lennard Lat
Skou Gruppen A/S Kærvej 34 – 2970 Hørsholm 45867404 ms@skougruppen.dk skougruppen.dk Martin Skou
Glarmestrene Stig og Jesper Lyshøjvej 3A – 3650 Ølstykke 47100303 stigogjesper@mail.dk stigogjesper.dk Stig V. Nielsen
 Andersen Byggeservice  Hornbækvej 509 – 3080 Tikøb  40980081  info@andersenbyggeservice.dk  andersenbyggeservice.dk  Thomas Andersen
Husmer Glas og Facade Smedetoften 11 – 3600 Frederikssund 47310217 info@husmer.dk husmer.dk Claus Husmer
Karl E-Glas Hersegade 14 – 4000 Roskilde 46361528 torben@karl-e.dk karl-e.dk Torben Nielsen
Korsør Glarmesterforretning Halsskovvej 46 – 4220 Korsør 40306861 info@glasse.dk glasse.dk Lasse Christiansen
MT Alu-Glas A/S Reskavej 10 – 4220 Korsør 28780017 mt@mt-ag.dk mt-ag.dk Morten Toghay
Skandi-bo Industrivej 1 – 4490 Jerslev Sj 27742270 ca@skandi-bo.dk skandi-bo.dk Carsten Andreasen
Fyn
Alufabrikken Stenhuggervej 2 – 5471 Søndersø 64891375 hoe@alufabrikken.dk alufabrikken.dk Henrik Østerhaab
 Redtz Glas og Facade Niels Bohrs Alle 181, Odense 66147913 morten@redtz.dk  redtz.dk Morten Redtz
Jylland
HSHansen – Gerne en elev i Københavns området Bredgade 4, 6940 Lem 40460746 deka@hsh.dk hsh.dk Dennis Karlsson
Multiglas ApS Hedelandsvej 15 – 7400 Herning  97123757 kontakt@multiglas.dk multiglas.dk Jørgen Mulvad
Glas og Rammer ApS Merkurvej 4D – 7430 Ikast 97152151 steen@glasogrammer.dk www.glasogrammer.dk Steen Clausen
Dan-Alu A/S Jegstrupvej 6D – 7800 Skive 96941010 info@dan-alu.dk www.dan-alu.dk Jens Erik Johnsen
Svane Glas Voldbjergvej 22 – 8240 Risskov 86129700 jacob@svaneglas.dk Svaneglas.dk Jacob Svane
Aros Glas Randersvej 35 – 8200 Århus N 70209696 info@arosglas.dk arosglas.dk Jacob Frahm
Glas Silkeborg Bergsøevej 1 – 8600 Silkeborg 70226040 jpj@glasilkeborg.dk glassilkeborg.dk J.P. Jensen
Glarmester Kvist Svanes Torv 4 –  8700 Horsens 75622404 glarmester-kvist@mail.dk glarmesterkvist.dk Thomas Kvist
 Fjelsø Entreprise A/S  Testrupvej 5 – 9620 Aalestrup  87509200  dn@fjelso.dk  fjelso.dk  Daimi S Nielsen