Ledige praktikpladser

 

 

Glarmestre med ledige elevpladser

Mangler du en praktikplads?

Se de ledige praktikpladser på vores Danmarkskort
– eller find dem på listen herunder.

Firma

Adresse

Tlf

Mail

Web

Sjælland
Frese & Søn A/S Kattesundet 16
1458 København K
33144139 mail@frese.as frese.as
Glarmestre Snoer og Sønner A/S Lærkevej 17
2400 København NV
38340311 snoer@snoer.dk snoer.dk
Glarmester Svensson ApS Arnold Nielsens Boulevard 81
2650 Hvidovre
36770996 mail@glarmester-svensson.dk glarmester-svensson.dk
Glaseriet Taastrup Hovedgade 47
2630 Taastrup
70605603 mail@glaseriet.dk glaseriet.dk
 Glarmester Per Lang Jernbane Allé 58
2720 Vanløse
38717141 plglas@plglas.dk plglas.dk
Glarmester Lars Johansen og Søn A/S Åkandehaven 24
2765 Smørum
44654626 lars@larsjohansen.dk larsjohansen.dk
CPH Glas Amager Landevej 147 B
2770 Kastrup
53869007 mads@cph-glas.dk
Glarmester Hans Jensen Fuglebækvej 2B, st tv
2770 Kastrup
32952233 glas-hans@mail.tele.dk  glas-hans.dk
Glarmester Anders Pedersen Hellerupvej 4
2900  Hellerup
39620766 anders@glarmesteranders.dk glarmesteranders.dk
Glarmester Henrik & Bent A/S Hellerupvej 15A
2900 Hellerup
39404850 glarmester@henrikogbent.dk henrikogbent.dk
Carl Petersen & Søn A/S Bragesvej 1
3400 Hillerød
48260111 info@carlpetersen.dk carlpetersen.dk
Husmer Glas og Facade ApS Smedetoften 11 B
3600 Frederikssund
47310217 claus@husmer.dk husmer.dk
Glarmestrene Stig & Jesper ApS Lyshøjvej 3A
3650 Ølstykke
47100303 stigogjesper@mail.dk stigogjesper.dk
Karl E Glas ApS Hersegade 14
4000 Roskilde
46361528 admin@karl-e.dk karl-e.dk
BL Glas og Alufacader A/S Marievangsvej 51
4200  Slagelse
58500728 blg@bl-glas.dk bl-glas.dk
PC Glas A/S Middelfartvej 1
4200 Slagelse
29250618 info@pcglas.dk pcglas.dk
Korsør Glarmesterforretning Halsskovvej 46
4220 Korsør
58371719 info@korsoerglarmester.dk korsoerglarmester.dk
Lindhard Glas Carl Medingsvej 48
4230 Skælskør
20130269 poul@lindhardglas.dk lindhardglas.dk
Glarmester Kim Rørdam     Stejlhøj 28
4400 Kalundborg
59511909 mail@kimroerdam.dk kimroerdam.dk
Skandi Bo A/S Industrivej 1
4490 Jerslev Sj.
59595054 info@skandi-bo.dk skandi-bo.dk
Køges Glarmester ApS Vestergade 44
4600  Køge
56660058 info@koeges-glarmester.dk koeges-glarmester.dk
Stensved Glas og Aluminium Skovbrynet 6
4773 Stensved
31204880 mh@stensved-glas.dk stensved-glas.dk
Fyn
REDTZ Glas & facade A/S Niels Bohrs Allé 181
5220 Odense SØ
66147913 info@redtz.dk redtz.dk
Nillan-Hyllekilde Glas Aps Cikorievej 70
5220 Odense SØ
66125940 glasklar@glasklar.dk glasklar.dk
Jylland
Sydjysk Glas ApS Sønderborgvej 204 a
6200  Aabenraa
74451958 info@sydjyskglas.dk sydjyskglas.dk
HSHansen Bredgade 4
6940 Lem
96751100 hsh@hsh.dk hsh.dk
Tarpgaard A/S Vesterballevej 15
7000 Fredericia
75941133 info@tarpgaard.dk tarpgaard.dk
AJ Ruden Holmevej 1
7361 Ejstrupholm
75772882 gb@ajruden.dk ajruden.dk
Anders Glarmester ApS Hjejlevej 2B
7480 Vildbjerg
97132613 andersglarmester1@mail.dk andersglarmester.dk
Glarmester Poul Frank Rømer Jens Baggers Vej 10
7500  Holstebro
97403188 info@roemerglas.dk roemerglas.dk
Frederik Pedersen Alu-Glas A/S Hjortevej 4
7800 Skive
86626911 fp@fpaluglas.dk fpgruppen.dk
Fjelsø Entreprise A/S Testrupvej 10
9620 Aalestrup
87509200 mail@fjelso.dk fjelso.dk
Ap Facader A/S Industrivej 35
9700  Brønderslev
98820744 frank@ap-facader.dk ap-facader.dk

Udover at søge de ledige stillinger kan du også henvende dig uopfordret til en
glarmestervirksomhed, der er praktikpladsgodkendt – find dem her.